Ana Sayfa Avrupa Dersim Kadın Platformu 8 Mart programını açıkladı

Dersim Kadın Platformu 8 Mart programını açıkladı

0
Dersim Kadın Platformu 8 Mart programını açıkladı

Dersim Kadın Platformu, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’ne ilişkin programını açıkladı. Açıklamada, “Kamusal alanları, kentlerimizi ve yaşam alanlarımızı daraltarak bizi eve hapsetmeye çalışanlara, bizi babayla kocayla aileyle tanımlayanlara, işsiz bırakarak itaate zorlayanlara karşı örgütlü kimliğimize ve sendikalaşma hakkımıza sahip çıkıyoruz” ifadeleri yer aldı. 

Dersim Kadın Platformu 8 Mart programını KESK binasında yaptığı basın açıklamasıyla deklare etti. Açıklamayı yapan Baran Solmaz Şahin, kadınların alanlardan koparılmaya, eve kapatılmaya ve yalnızlaştırılmaya çalışıldığı bir dönemde 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü karşıladıklarını belirtti.

Şahin, “Kamusal alanları, kentlerimizi ve yaşam alanlarımızı daraltarak bizi eve hapsetmeye çalışanlara, bizi babayla, kocayla, aileyle tanımlayanlara, işsiz bırakarak itaate zorlayanlara karşı örgütlü kimliğimize ve sendikalaşma hakkımıza sahip çıkıyoruz” dedi.
Şahin, Leyla Güven Şahsında yüzlerce kadının açlık grevinde olduğunu vurgulayarak kadınlar olarak yaşam hakkının savunduklarını, biran önce açlık grevlerinin sonlandırılması için adım atılmasını talep etti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

%d