Ana Sayfa Ekoloji Karadeniz’in yaylaları imara açılıyor

Karadeniz’in yaylaları imara açılıyor

0
Karadeniz’in yaylaları imara açılıyor

Karadeniz’in yaylaları imara açılıyor
Karadeniz’in yaylaları imara açılıyor

Karadeniz bölgesindeki yaylaları imara açmak için ilk adım atıldı. Rize Çamlıhemşin’de bölge sakinlerinin tepkilerine rağmen süren ‘Yeşil Yol’ çalışmaları için şimdi de yaylalar imara açılmak isteniyor. Yayaların mera statüsünün kaldırılacağı belirtiliyor.

Karadeniz bölgesindeki yaylalar imara açılmak isteniyor. Rize Çamlıhemşin’de bölge sakinlerinin tepkilerine karşın süren “Yeşil Yol” çalışmaları için şimdi de yaylalar imara açılmak isteniyor. Bölge sakinlerinin avukatı İbrahim Demirci, Yeşil Yol çalışmalarının kış ortasında bile sürdürüldüğünü belirterek “İdare bu defa da yaylaların mera statüsünü kaldırıyor. ‘Yeşil Yol’ projesinin devamı mahiyetinde; mera statüsünü kaldırıp turizme, imara açmak için doğayı yok etme telaşında” dedi.

Rize İl Özel İdaresi, bölge sakinlerine sessiz sedasız yolladığı yazıda, bölgedeki bazı yaylakların (mera) Yeşil Yol çalışmaları için vasfının değiştirilmesi konusunda görüş sordu. Cumhuriyet’te yer alan habere göre çiftçilere hitaben hazırlanan yazıda konu olarak “Çamlıhemşin Kaplıca Mahallesi’nde yapılması planlanan Tirovit – Palovit – Samistal yolu için bazı yaylaların kamu yatırımlarının yapılabilmesi için tahsis amacının değişikliği” yer aldı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz