Ana Sayfa MARAŞ Afşin Milli sporcudan anlamlı ziyaret

Milli sporcudan anlamlı ziyaret

0
Milli sporcudan anlamlı ziyaret
17. Akdeniz Oyunları'nda serbest sitil 84 kiloda altın madalya kazanan milli güreşçi Serdar Böke, Afşin Belediye Başkanı Mehmet Fatih Güven’i ziyaret etti. ( Sinan Doruk - Anadolu Ajansı )

Milli sporcu Serdar Böke, Başkan Güven’e nezaket ziyareti gerçekleştirdi. Güven, ziyarette yaptığı konuşmada, Böke’nin hem Afşin adına yarışması, hem de başarılı sonuç yakalamasıyla gurur duyduklarını söyledi.

17. Akdeniz Oyunları’nda serbest sitil 84 kiloda altın madalya kazanan milli güreşçi Serdar Böke, Afşin Belediye Başkanı Mehmet Fatih Güven’i ziyaret etti.

Bu yıl 44.’sü düzenlenen Afşin Eshab-ı Kehf Karakucak Güreş ve Kültür Festivalinde de başpehlivan olan milli sporcu Serdar Böke, Başkan Güven’e nezaket ziyareti gerçekleştirdi. Güven, ziyarette yaptığı konuşmada, Böke’nin hem Afşin adına yarışması, hem de başarılı sonuç yakalamasıyla gurur duyduklarını söyledi.

Kahramanmaraş ve Afşin olduğu kadar Türkiye’ya kazandığı başarılarla şampiyonluk gururu yaşatacağını dile getiren Güven, “Serdar Böke’ye bundan sonraki spor hayatında da başarılar diliyorum. Ayrıca hemşehrilerimize sahip çıktıkları için Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne ayrıca çok teşekkür ediyorum.” ifadesini kullandı.

Böke ise Türk bayrağını ve Afşin’in ismini başarılarıyla taçlandıracağını belirtti. Afşin’in bir evladı olarak Türkiye’yi en iyi şekilde temsil etmek için çalıştığını vurgulayan Böke, “Afşin’i gezdim, çok güzel işler yapılmış. Afşin Rabia Parkını gezdim, çok şaşırdım sanki Afşin’de değilim de büyük bir şehirde gibi hissettim kendimi. Afşin Eshab-ı Kehf Karakucak Güreş Festivali’nde Afşin halkı adına güreşmiştim ve başpehlivan oldum. 22 Aralık tarihinde ise Adana’da Türkiye Şampiyonası var. Bu şampiyonada birinci olanlar, ay yıldızlı mayo giymeye hak kazanıyorlar. Benim için önemli bir tarih olacak. Bizi izleyen destekleyen herkese teşekkür ediyor, tüm Afşin halkının dualarını bekliyorum.” diye konuştu.

Güven, Böke’ye cumhuriyet altını hediye etti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz