Termik santral Afşin ve Elbistan’da yağan karı siyaha çevirdi

10

Afşin-Elbistan Termik Santrali’nin filtresiz çalışması nedeniyle santralden çıkan küller yağan beyaz karı siyaha çevirdi.

Afşin-Elbistan Termik Santrali’nin bacalarına filtre takılmadan faaliyetlerine devam edilmesi bölgede yaşayanların tepkilerine neden oluyor. CHP Doğa Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Maraş Milletvekili Ali Öztunç, Afşin ve Elbistan’da filtresiz bacadan çıkan küllerin yağan beyaz karı siyaha çevirdiğini söyledi.

Sosyal medya hesabından termik santral çevresinde çekilmiş görüntüleri paylaşan Öztunç, “Siyah kar görmek isteyenlere önerim Afşin ve Elbistan’a gelmeleri. Çünkü dünyanın hiçbir yerinde siyah kar göremezler. Bu konuda tek yer Afşin ve Elbistan’dır. Neden mi? Çünkü Afşin Elbistan Termik santrali hala filtresiz çalışıyor ve insanların üzerine kül saçmaya devam ediyor” diyerek tepki gösterdi.

Daha önce konuya ilişkin birçok açıklama yapan Öztunç, santralin filtresiz çalışmasının zehir saçtığını, bölge halkının sağlığını olumsuz etkileyeceğini dile getirmişti

Yorum Yaz