Erkek yargı işkenceci faili serbest bıraktı

0
22
            <b>Kızıltepe’de kendisinden boşanma aşamasında olduğu kadına ve 17 yaşındaki çocuğuna işkence uygulayan erkek serbest bırakıldı</b>

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde bir kadın, 17 yaşındaki çocuğu ile birlikte boşanma aşamasında olduğu erkeğin işkencesine maruz kaldı. Edinilen bilgilere göre; boşanma aşamasında olduğu erkek tarafından kadına hiçbir hak talebi olmadığı yönünde boşanma anlaşması imzalatılmak istendi. Ancak kadının kabul etmemesi üzerine söz konusu erkek, geçtiğimiz hafta 3 gün boyunca kadına işkence uygulayıp, darp etti.

19 Şubat’ta görülen davanın ardından mahkeme boşanmaları yönünde karar verdi. Ancak erkeğin şiddeti devam etti. Bunun üzerine karakola giden anne ve çocuğu şiddete maruz kaldıklarını beyan ederek şikayetçi olmak istedi.

Mardin Barosu Kadın ve Çocuk Hakları Merkezi’nin müdahil olması ile birlikte alınan ifadelerinde yaşadıklarını anlatan anne ve çocuğu şikayetçi oldu. Yapılan şikayet üzerine gözaltına alınan erkek, savcılık ifadesinin ardından serbest bırakıldı.

Mardin Barosu Kadın ve Çocuk Hakları Merkezi, yaptığı açıklamada olayın takipçisi olacaklarını duyurdu.

MARDİN

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here