Üşütmüş denilen bebek koronadan yaşamını yitirdi

0
215

Rahatsızlığı nedeniyle beş kez hastaneye kaldırılan 1,5 yaşındaki bebeğe önce üşütmüş denildi ardından korona teşhisi konuldu. Devlet hastanesinde boş yatak olmaması sebebiyle özel hastaneye sevk edilen bebek, ihmaller sonucu enfeksiyon kaparak yaşamını yitirdi.

1,5 yaşındaki epilepsi hastası bebek, ateşi olması sebebiyle 4 kez Batman Çocuk Hastanesi’ne götürüldü fakat bir şeyi yok denilerek geri evine gönderildi.

Ateşinin düşmemesi, halsizlik ve nefes darlığı nedeniyle beş kez hastaneye giden aileye, bebeklerinin durumunun ağır olduğu iletildi. Aileye daha sonra hastanede solunum cihazı olmadığı ve entübe edilebilmesi için başka bir hastaneye sevkinin yapılması gerektiği söylendi.

Aile, devlet hastanelerinde boş yer olmadığı yanıtını alınca özel Zilan Hastanesi’ne yöneldi. Fakat bu hastane de bebeği Kovid-19 diye kabul etmedi. Aile, hastane yetkilisinin, bebeğin testinin negatif çıkması halinde hastayı alabileceklerini, aksi halde yatışını yapamayacağını iletti.

Olayın sosyal medyadan hızlıca duyulmasıyla birlikte S.A. bebek, Batman Dünya Hastanesi’nde yoğun bakımda entübe edildi. İki gün yoğun bakımda yaşam mücadelesi veren S.A, dün gece saatlerinde yaşamını yitirdi.

(HABER MERKEZİ)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz