Ana Sayfa Kadın Pınar Gültekin cinayetinde soruşturmanın genişletilmesi istendi

Pınar Gültekin cinayetinde soruşturmanın genişletilmesi istendi

0
Pınar Gültekin cinayetinde soruşturmanın genişletilmesi istendi
                    <strong>Pınar Gültekin’in ailesinin avukatı Rezan Epözdemir, soruşturmanın genişletilmesi istemiyle dilekçe verdi. Epözdemir, katil Avcı’ya keşif yaptırılması talebinde bulunduklarını söyledi. </strong>

Muğla’nın Ula ilçesinde Cemal Metin Avcı isimli erkek tarafından öldürülen Pınar Gültekin’in ailesinin avukatı Rezan Epözdemir, soruşturmanın genişletilmesi istemiyle Muğla Cumhuriyet Başsavcılığına dilekçe verdi.

“ŞÜPHELİNİN İFADELERİ BELLETİLMİŞ”

Epözdemir, soruşturmanın çok yönlü yürütülmesi için çalışma yaptıklarını kaydetti. Bu doğrultuda bugün dilekçe vermek için adliyeye geldiğini aktaran Epözdemir, “Şüphelinin ifadelerinin belletilmiş olması dikkati çekiyor. Biz, savcılığa müracaatımızda, cinayet öncesi ve sonrasındaki HTS kayıtlarını ve cep telefonu sinyal lokasyonlarını istedik. Ayrıca zanlıya olay yerinde keşif yaptırılmasını talep ettik” ifadelerini kullandı.

“CİNAYETİN ÖNCEDEN TASARLANDIĞINI DÜŞÜNÜYORUZ”

Katilin ifadelerinin önceden çalışılmış olduğunu söyleyen Epözdemir, şunları söyledi:

“Bu vahşi cinayetin önceden tasarlanarak işlendiğini düşünüyoruz. Şüphelinin ifadeleriyle ilgili de itirazlarımızı yaptık. Tüm güvenlik kamerası görüntüleri ile parmak izi incelemelerini de talep ettik. Dosyadaki gizlilik ve kısıtlamanın detayları hakkında bilgi sahibi olmayı da istedik. Tasarlayarak, vahşice, önceden planlanmış şekilde cinayetin işlendiği kanaatindeyiz. Henüz otopsi raporları gelmedi. Eylül ayında çıkmasını bekliyoruz. İstediğimiz belge ve raporlar geldikten sonra durumu net olarak ortaya koyacağız.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here