Ana Sayfa Güncel Ölüm orucundaki avukatlar Adli Tıp Kurumu’na sevk edildi

Ölüm orucundaki avukatlar Adli Tıp Kurumu’na sevk edildi

0
Ölüm orucundaki avukatlar Adli Tıp Kurumu’na sevk edildi
                    <strong>Ölüm orucu direnişindeki avukatlar Ebru Timtik ile Aytaç Ünsal’ın Adli Tıp Kurumu’nda muayene olma talepleri yargılandıkları mahkemece kabul edildi.</strong>

İstanbul 37. Ağır Ceza Mahkemesi, ölüm orucu direnişindeki tutuklu avukatlar Ebru Timtik ile Aytaç Ünsal’ın başvurusunu kabul ederek sağlık durumlarının tespiti için Adli Tıp Kurumu’nda muayene olmalarına karar verdi.

Timtik ve Ünsal’ın avukatları, ölüm orucundaki avukatlar için hem tahliye hem de Adli Tıp’a sevk edilmeleri yönünde talepte bulunmuştu. Mahkeme ise bu talebi, dosyanın incelemede olduğu Yargıtay’a iletti.

Yargıtay 16. Ceza Dairesi ise mahkemeye verdiği yanıtta, İstanbul 37. Ağır Ceza Mahkemesi’nin bu konuda yetkili karar merci olduğunu, hüküm kurabileceğini iletti. Bunun üzerine mahkeme de talepleri kabul ederek ATK’ye sevk edilmelerine karar verdi.

Avukat Çiğdem Akbulut, Bianet’e yaptığı açıklamada, ATK raporunun ardından tahliye taleplerinin de değerlendirileceğini söyledi.

Burhaniye Hapishanesi’nde tutuklu bulunan avukat Aytaç Ünsal 176  gündür, Silivri Hapishanesi’nde tutuklu olan avukat Ebru Timtik de 207 gündür “adil yargılanma” talebiyle ölüm orucunda. Yargılandıkları ÇHD davasının dosyası Yargıtay 16. Ceza Dairesi’nde incelemede. (HABER MERKEZİ)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here