Ana Sayfa Güncel Fırat: Diyanet Başkanı kılıcı sağ ve sol elle tutarak ikiyüzlülük yapmıştır

Fırat: Diyanet Başkanı kılıcı sağ ve sol elle tutarak ikiyüzlülük yapmıştır

0
Fırat: Diyanet Başkanı kılıcı sağ ve sol elle tutarak ikiyüzlülük yapmıştır
          <strong>Alevi Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı Celal Fırat, Ayasofya’nın ibadete açıldığı gün elinde kılıçla konuşan Diyanet İşleri Başkanı Erbaş’a tepki gösterdi. Erbaş’ın kin ve nefret konuşması yaptığını vurgulayan Fırat, “Ali Erbaş, kindar kesime savaşa hazırız imajı vermek için sağ elini, samimi müslümanlardan gelecek olan tepkileri durdurmak içinde sol elini kullanmıştır ve ülkede yürütülen ikiyüzlülük siyasetinin de net tarifini yapmıştır” dedi. </strong>

Alevi Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı Celal Fırat, Ayasofya’nın müslümanların ibadetine açıldığı gün yaşananlara tepki gösterdi.

“Giderek daha da otoriteleşen hükümet benzer düşüncedeki vatandaşları kendi çıkarları için koordine ederek, hilafet ve gericilik rejimi için lider yaratma peşinde” diyen Fırat,“Din, devlet ilişkisinin kemeri olan Ali Erbaş, hükümetin hiçbir eylemde sorgulanmamasını, çıkarılan yasaların, uygulamaların tutarlı ve adil ve hatta ahlaki görünmesini sağlamaya çalışan bir algı kişiliğidir” dedi.

“HÜKÜMET HALKLAR ARASINA KİN VE NEFRET TOHUMLARI EKMEYE DEVAM EDİYOR”

Alevi Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı Celal Fırat, yazısına şöyle devam etti:

“Ülkenin modern dünya ile olan bağlarını İslam dinini kullanarak koparan, 100 yıllık demokratik ve laik düzeni yok etmeye çalışan hükümet, Diyanet ve başkanını önyargı araştırması, olumsuzluk, duygusal ve bilişsel reaksiyonlar için üs olarak kullanmaktadır.Diğer yandan politik, siyasi tutumlarını adaletsizlik üzerine inşa eden hükümet toplumsal eşitsizliği kavgaya dönüştürerek çıkarları için halklar arasına kin ve nefret tohumları ekmeye devam etmektedir.

“DİYANET İŞLERİ BAŞKANI’NIN AĞZINDAN KİN, ÖFKE, İNTİKAM AKIP GİTTİ”

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ın Ayasofya’da Cuma Hutbesi okudu ağzından kin, öfke ve intikam sel gibi akıp gitti ancak bizler şaşırmadık. Çünkü; bu yeni bir olay değildi. Uzun yıllardır Cuma hutbelerinde hükümeti ve icraatlarını öven, Sünni İslam’ı siyasete bulaştıran, camii avlularında halkı çıkarları için kanalize eden zihniyetin dışa vurduğu son noktaydı Ayasofya.

“ALİ ERBAŞ KILICI SAĞ VE SOL ELLE TUTARAK İKİYÜZLÜLÜK YAPMIŞTIR”

 1. yüzyılda kılıca dayanarak hutbe okuyan, aynı topraklarda yaşayan farklı halkları fetih zihniyetiyle tehdit eden Ali Erbaş, kılıcı sağ ve sol elle tutarak ikiyüzlülük yapmıştır. Kindar kesime savaşa hazırız imajı vermek için sağ elini, samimi müslümanlardan gelecek olan tepkileri durdurmak içinde sol elini kullanmıştır ve ülkede yürütülen ikiyüzlülük siyasetinin de net tarifini yapmıştır.Barış dini olan İslam’ın içini boşaltarak teatral hale getiren, yazılmış tarihi kendi adına yeniden bozan ya da kendine mal eden bir akıl bozukluğuyla karşı karşıyayız.

“BU ZİHNİYET HALKLARIN BARIŞ, SEVGİ VE HOŞGÖRÜSÜYLE YIKILACAKTIR”

Ortalığı yarı âlim, gerici, sahte şeyler ve din bezirgânları ile dolduran, ticarette, sanayide ahlak ve ilklerini unutan, kitap piyasasını sadece dini kitaplarla dolduran, uydurma tercüme, meal, tefsirlerle İslam’ı kendilerine göre yorumlayıp cahil bir toplum yaratan, camide parayla, ücretle, maaşla siyaset tellağı olan imamları çoğaltan, haram ve hak yeme alışkanlığını güce dayandıran bu zihniyet; her saat başı katledilen kadınları, taciz, tecavüze uğrayan çocukları, açlık sınırı altında can veren halkı, cinsellik ve beden üzerindeki despotluğu durduramadığı için çok yakında halkların barış, sevgi ve hoşgörüsüyle yıkılacaktır ve tarihin kılıçla değil birlikte üreterek, birlikte paylaşarak var olacağını, güzel olacağını, güzel yazılacağını görecektir.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here