MARDEF şehit Kasım Engin’i andı

41

Maraş Demokratik Dernekler Federasyonu (MARDEF), PKK Merkez Komite Üyesi Kasım Engin’in şehit düşmesine ilişkin mesaj yayımladı.
Mesajda, “Pazarcıklı hemşehrimiz, yoldaşımız, arkadaşımız Kasım Engin, Türk devletinin 27 Mayıs’ta yaptığı hava saldırısıyla şehit olmuştur” denildi.
Engin’in herkesin bilincinde ve yüreğinde iz bıraktığına, ömrünü demokrasi ve özgürlük mücadelesiyle geçirdiğine dikkat çekilen açıklamada, “Büyük bir devrimci ve yurtsever önder olarak halkımız tarafından unutulmayacaktır” diye belirtildi.

MARDEF in yaptığı açıklamanın tam metni şöyle:

“HALKINW EVLATLARINI YAŞATACAKTIR.

Pazarcık’lı hemşerimiz, arkadaşımız, yoldaşımız, PKK Merkez Komite üyesi Kasım Engin İsmail Nazlıkul, Türk devletinin 27 Mayısta yaptığı hava saldırısıyla şehit olmuştur.

Kasım Engin yoldaş, genç yaşta ve sürgünde özgürlük hareketiyle tanışmış ve o günden sonra bütün ömrünü, özgürlük ve demokrasi için her cephede ve çok yönlü hizmetlerle geçirmiştir.

PKK tarafında yapılan açıklamada, Kasım engin, “partimizin çok değerli militanı, komutam, yöneticisi, PKK Merkez Komite yöneticisi” olarak tanıtılan Kasım Engin’in ailesine başsağlığı dilekleri ifade edilmiştir.

Kasım Engin, mücadele hayatı boyunca görev aldığı her alanda ve dönemde, görevlerine bağlılığı ve başarı azmiyle çevresinde herkesi etkilemiş herkesin gelişmesine katkıda bulunmuştur. Bu nedenle Kasım Engin, kendisini tamyan herkesin bilincinde ve yüreğinde iz bırakan büyük bir devrimci yurtsever önder olarak halkımız tarafında unutulmayacaktır.
Kasım Engin, bölgeyle ilgili olarak önemli çalışmaları olan, bölgenin sorunlarına vakıf, demokrasi ve özgürlük ideali için yaşamış ve bu uğurda bir yurtsever olarak hayatını kaybetmiştir.

Hiç kimse sürdürülen bu savaşı “birlik- bütünlük” adına meşru göstermeye çalışmamalıdır. Bu savaş zorba iktidarların haksız bir savaşı olarak halklarımıza acı, kan ve gözyaşı olarak dönmektedir.

Halklarımıza ve değerlerimize karşı sürdürülen bu haksız savaşta hayatım kaybeden Kasım Engin yoldaşı saygı ile anarken, bu kirli savaşın bir an önce biünesi için elimizden geleni yapacağımızın bilinmesini istiyoruz.

KASIM ENGİN UNUTULMAYACAK!

HALKLARINIIZIN BİLİNCİNDE YAŞAYACAKTIR.”

Yorum Yaz