Hizbullah’a yakınlığı ile bilinen ‘Peygamber Sevdalıları Vakfı’ okullarda

0
44

Hizbullah’a yakınlığı ile bilinen ‘Peygamber Sevdalıları Vakfı’ okullarda
Hizbullah’a yakınlığı ile bilinen ‘Peygamber Sevdalıları Vakfı’ okullarda

“Peygamber Sevdalıları Vakfı’na bazı illerde valilikler tarafından yasaklanmasına karşın Türkiye genelinde okullarda  ‘din içerikli sınav’ düzenletildiği” ortaya çıktı.

Toplumsal cinsiyet eşitliğinden geri adım atan, müfredatında ‘spor’ olarak yer almasına karşın “putperest ibadeti” diye yoga etkinliğini iptal eden Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), skandal bir karara daha imza attı. Bakanlık, Hizbullah’a yakınlığıyla tartışılan “Peygamber Sevdalıları Vakfı”na, bazı illerde valilikler tarafından yasaklanmasına karşın Türkiye genelinde okullarda “din içerikli sınav düzenlettiği” ortaya çıktı.

DERECEYE GİREN ÖĞRENCİLER UMREYE GÖNDERİLECEK

MEB, çocukları, “dinci gruplara emanet etmeye” hız verdi. Yıllardır Hizbullah’a yakınlığı ile tartışılan ve ‘Peygamber Sevdalıları Vakfı’ adı altında örgütlenen dinci gruplara ülke genelinde ilkokul, ortaokul ve lise kapıları açılarak, dini içerikli ‘Siyer Sınavı’ düzenlenmesine izin verildi. 2 bin farklı ödül verileceği belirtilen sınavda, dereceye giren öğrencilerin ise vakfa emanet edilerek “umreye gönderileceği” duyuruldu. Vakfın, her sene MEB Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü’nden faklı bir şehirdeki dernek üzerinden izin alarak aynı sınavı gerçekleştirmesi de dikkat çekti. Geçen yıl İkra Der Ankara üzerinden izin alınırken, bu yıl Diyarbakır Peygamber Gönüllüleri Vakfı üzerinden aynı sınav tekrarlandı. Sınava on binlerce öğrencinin katıldığı belirtildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here