Ana Sayfa MARAŞ Ekinözü İçme suyu çözüme kavuşuyor

İçme suyu çözüme kavuşuyor

0
İçme suyu çözüme kavuşuyor

KASKİ Genel Müdürlüğü Ekinözü ilçesine bağlı kırsal mahallelerde içme suyu çalışmalarına devam ediyor.

Kahramanmaraş Su ve Kanalizasyon İdaresi (KASKİ) Genel Müdürlüğü, Ekinözü kırsal mahallelerinde içme suyu sorununu tamamen çözmek için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç’un talimatları ile su ve kanalizasyon konusunda sorunlarını tamamen çözmek için alt ve üst yapı çalışmalarını aralıksız sürdüren KASKİ Genel Müdürlüğü Ekinözü ilçesine bağlı kırsal mahallelerde içme suyu çalışmalarına devam ediyor.

TÜRKELİ’DE İÇME SUYU ÇALIŞMALARI TAMAMLANDI

İlçe merkezindeki içme suyu çalışmalarının yanı sıra mahallelerde de çalışmalar sürüyor. Türkeli Mahallesinin Dere obasında tamamlanan içme suyu çalışmalarında iki kilometrelik içme suyu şebeke ve isale hattı yapıldı. Kaynak ıslah çalışmaları yapıldı. Dere obasına düzenli içme suyu dağıtımı yapılması amacıyla bir adet içme suyu deposu yapılıyor. Depo çalışmalarının da tamamlanması ile Türkeli Mahallesi Dere obasında içme suyu sorunu çözülmüş olacak.

Alişar Mahallesinin Dikenli obasında içme suyu sistemi yenileniyor. Çalışmalar kapsamında son yıllarda devam eden kuraklıkla birlikte kaynak suları azalan Dikenli obasında kaynak ıslahı ve kaptaj yapımı tamamlandı. 2,5 kilometrelik içme suyu hattı ve içme suyu deposu yapılıyor. İçme suyu şebeke çalışmalarının bu hafta içerisinde tamamlanması hedefleniyor.

ALİŞAR MAHALLESİ MUHTARI NE DEDİ?

Alişar Mahallesi Dikenli obasında ikamet eden ve aynı zamanda ihtiyar heyeti üyesi de olan Abdullah Tekelek çalışmalardan duyduğu memnuniyeti dile getirerek; “Kahramanmaraş’ın büyükşehir olması ile birlikte hizmet almaya başladık. Devam eden içme suyu çalışmalarından dolayı Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanına, KASKİ Genel Müdürlüğüne ve emeği geçen herkese teşekkür ederim. Başkanımız Fatih Mehmet Erkoç’a Koçdağı’nın eteklerinden kucak dolusu selamlar olsun.” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

%d blogcu bunu beğendi: