Kahramanmaraş Fuar Merkezi rekor kırdı

0
149
Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen "4. Uluslararası Kitap ve Kültür Fuar"nı iki günde 35 bin kişi ziyaret etti. ( Ersoy Sevinç - Anadolu Ajansı )

Kahramanmaraş Fuar Merkezi’nde düzenlenen fuara 270 yazar katılırken, 300 yayınevi stant açtı. Kitapseverler ile yazarların buluştuğu fuara vatandaşlar büyük ilgi gösterdi.
Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen „4. Uluslararası Kitap ve Kültür Fuar“nı iki günde 35 bin kişi ziyaret etti.

Kahramanmaraş Fuar Merkezi’nde düzenlenen fuara 270 yazar katılırken, 300 yayınevi stant açtı. Kitapseverler ile yazarların buluştuğu fuara vatandaşlar büyük ilgi gösterdi. Fuarın onur konuklarından Bosna Hersek’in „milli şairi“ Cemalettin Latiç, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Türk vatandaşlarının Bosna Herseklilere göre daha fazla okuduğunu belirtti.

Latiç, internet, televizyon ve sosyal medya kullanımının insanlarda okuma alışkanlığını azattığına dikkati çekerek, „Bence Türkler, Bosna Herkeslilerden daha fazla kitap okuyor. Kahramanmaraş’a ilk kez geldim. Beni en çok Necip Fazıl Kısakürek’in standı mutlu ediyor ancak burada Bosna Hersekli yazarları göremedim. İnşallah en kısa zamanda fuarlara getirmek istiyorum.“ dedi.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Cevdet Kabakçı ise 4. Uluslararası Kitap ve Kültür Fuarı’nın, Anadolu’nun en büyük kitap fuarlarından birisi olduğunu ve ülkenin önde gelen yayınevlerinin burada stant açtığını söyledi. Kabakçı, fuarı iki günde 35 bin kişinin ziyaret ettiğini sözlerine ekledi.

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz